The Sims – niezwykłość gry

Wszyscy,którzy są entuzjastamiprzeróżnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnościąprawidłowo zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. W jaki sposób się okazuje, ta znanajuż gra jest znana na całym świecie, choć jak przyznaje sam jej twórca, pierwotnie w żadnym razie nie miał takiego założenia. Pierwotniealbowiem gra miała być programemsłużącym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi.

Dziśgra „The Sims” jest grą znaną i cenioną,wydawaną przez firmę Maxis. Jeślimielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to kłopotliwe,właśnie dlatego, iż gra ta w wielu przypadkach uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tejkultowej gry pozostaławydana w 2000 roku, a do tego czasu wydano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co zajmujące, gra tanigdy tak w samej rzeczy nie miała jasno i precyzyjniezdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania dużozadań, począwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywanadzwyczaj wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie zapewnia gra. Nie skłamiemy także, jeśli dodamy, że gra ta takw zasadzie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceńskonstruowanym przez siebie postaciom(osobiście możemy nadawać im nazwy,wybierać kolor skóry czy kolor włosów). Ważnejest w następstwie tego to,by każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak oraz naodpoczynek czy na jedzenieposzczególnych pokarmów.

Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszychdziałaniach, wówczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy,jednak oczywiściemożemy wprowadzić do grykompletnienowych Simów, jeszcze raz przez siebiewykreowanych.Gra „The Sims”, jak i jej następne częścizdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają tow głównej mierze gigantycznemu gronie odbiorców, do jakich gra jest dedykowana. Nie jest onabo tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską lubtypowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płcii z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest przede wszystkim dwu oraz trójwymiarowa grafika, która czyni gręwybitnieatrakcyjną oraz wciągającą. Wszelkiekreowane przez graczy postacie są w związku z tym trójwymiarowymiprzedmiotami – przetestuj też SimCityBuildIt Hack.

Theme niekończącej się grykomputerowej był do tej pory wykorzystywany wnielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon),ale żadna seria wcześniej nie zdobyła takkolosalnej popularności. „The Sims”jest w następstwie tego pierwszączęścią serii, jaka odniosła spektakularnysukces na całym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *