Wyprawa na wschód od naszego kraju – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyjeżdżali w głównej mierze na Zachód, nie wyłącznie do pracy, jakkolwiek również w celach krajoznawczych. Aktualnie coraz to więcej ludzi obiera kierunek wschodni, ponieważ Wschód wrócił finalnie do łask. Ten kusicielski region to najlepsze miejsce na zresetowanie się i nabranie sił. Na wschodzie organizowane są też www.wycieczkidolwowa.com.pl. Niewątpliwie najentuzjastyczniej na wschód jeżdżą osoby, jakie cokolwiek zdają sobie sprawę z tego o tym rejonie oraz ubóstwiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem i zamiarem wypraw z Polski jest Ukraina. Wycieczki na Ukrainę to już praktycznie normalność każdego przewodnika turystycznego po wschodniej domenie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, paletą barw, apetyczną kuchnią i niesłychanie, ale to bardzo niskimi cenami. Wielu Polaków ochoczo wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, albowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co trzeba wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, w następstwie tego na przejściu granicznym zostaniemy spytani o paszport, należy być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy wybitnie długo, nieraz nawet kilkanaście godzin. Wynika to z wielkiego ruchu przemytniczego nad jakim próbują zapanować oraz Polska, oraz Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Naturalnie, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimkolwiek nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności i polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Niektóre słowa są niesłychanie podobne, wystarczy ich tylko należycie używać.
Najogromniejszą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wycieczki do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu wędrowców. Lwów to zabytki, kapitalna kuchni i ogrom inspiracji dla powszedniego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *