Jak założyć osobistą działalność gospodarczą?

Aktualna sytuacja gospodarcza, nie wyłącznie Polski, ale i Europy, powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na tak zwane wzięcie spraw w swoje ręce i najzwyczajniej w świecie rozpoczęcie pracy na własny rachunek. Okazuje się, że prowadzenie własnej firmy wydaje się dawać mnóstwo większą stabilizację niż pracowanie dla kogokolwiek, nawet na umowę o pracę. W dobie kryzysu ekonomicznego, gdy nawet obszerne spółki upadają, tak naprawdę o osobiste stanowisko pracy nikt nie może być w stu procentach spokojny.

W następstwie tego pewniej jest odpowiadać samemu za to, żeby osobista jednostka gospodarcza funkcjonowała oraz, nawet jeśli nie przynosi znacznych zysków, gwarantowała bezpieczeństwo w postaci comiesięcznych opłat składek zdrowotnych oraz ubezpieczeniowych. Niewątpliwie żeby było to dopuszczalne, konieczne jest spełnienie pewnych formalności połączonych z założeniem własnej aktywności gospodarczej. Na szczęście lokalny rząd dokłada aktualnie wielu starań, ażeby umożliwić ludziom przedsiębiorczym założenie prywatnej firmy. To właśnie to właśnie dzięki takiej postawie osób rządzących stworzonym przez nas państwem, większa część połączonych z tym formalności załatwić wolno za pośrednictwem sieci internetowej.

Wystarczy tylko wyrobić sobie tak zwany profil zaufany, który należy poświadczyć we właściwej siedzibie ZUS czy US, żeby zdołać wniosek o wpis do centralnej ewidencji aktywności gospodarczej wysłać elektronicznie. Naturalnie wcześniej taki wniosek trzeba dobrze wypełnić. Tutaj wpisuje się wszelkie dane dotyczące przyszłej firmy, a przede wszystkim jej nazwę, adres siedziby i typ prowadzonej działalności. W czasie wypełniania wniosku należy również zastanowić się nad słusznym doborem opodatkowania działalności gospodarczej przez siebie prowadzonej.

 

Zobacz także serwisy o tematyce biznesowej:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *