SimCity fenomen gry

Wszyscy, którzy są zapaleńcami różnego typu gier komputerowych z całą pewnością odpowiednio zdają sobie sprawę z tego, na czym polega gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta popularna już gra jest znana na całym globie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, początkowo w żadnym wypadku nie miał takiego założenia. Pierwotnie bo gra miała być oprogramowaniem służącym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi. Dzisiaj gra „The Sims” jest grą znaną i cenioną, wydawaną przez jednostkę Maxis. Jeżeli mielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to zawiłe, właśnie dlatego, że gra ta niejednokrotnie dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tej kultowej gry została opublikowana w 2000 roku, a do tego czasu wydano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co zajmujące, gra ta przenigdy tak faktycznie nie miała jasno oraz dokładnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania wiele zadań, począwszy od budowy mieszkania aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywa niezwykle wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie daje gra. Nie skłamiemy również, jeśli dodamy, że gra ta tak w zasadzie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceń stworzonym przez siebie postaciom (osobiście możemy nadawać im nazwy, wybierać kolor skóry czy odcień włosów). Ważne jest więc to, by każdy Sim miał czas również na pracę, jak i na odpoczynek czy na spożywanie pojedynczych posiłków. Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszych działaniach, wówczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy, niemniej jednak naturalnie jesteśmy w stanie wprowadzić do gry absolutnie oryginalnych Simów, ponownie przez siebie wykreowanych.

Gra „The Sims”, jak i jej następne części zdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają to przede wszystkim szerokiemu gronie odbiorców, do jakich gra jest dedykowana. Nie jest ona bo tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską czy typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci oraz na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest przede wszystkim dwu i trójwymiarowa grafika, jaka czyni grę niesłychanie ciekawą oraz wciągającą. Wszelkie komponowane przez graczy postacie są w następstwie tego trójwymiarowymi obiektami – wypróbuj też SimCity BuildIt Hack.

Motyw niekończącej się gry był do tej pory użytkowany w nielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon), ale żadna seria uprzednio nie zdobyła tak kolosalnej popularności. „The Sims” jest w następstwie tego pierwszą częścią serii, która odniosła spektakularny sukces na pełnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *